Koniec ćwierćfinałów – wiemy kto zagra w półfinałach
.
Grupa A | Lublin
GTK Gliwice – Kangoo Basket Gorzów Wlkp. 142 : 41 STATYSTYKI Eval 46: Piotr Łosiak #1
Start Lublin – AZS UW MBA Ochota Warszawa 74 : 78 STATYSTYKI Eval 26: Piotr Mazek #12
Kangoo Basket Gorzów Wlkp. – AZS UW MBA Ochota Warszawa 75 ; 83 STATYSTYKI Eval 27: Maciej Kobiałka #2
GTK Gliwice – Start Lublin 101 : 86 STATYSTYKI Eval 29: Piotr Łosiak #1 i Marcel Walczuk #4
AZS UW MBA Ochota Warszawa – GTK Gliwice 53 : 88 STATYSTYKI Eval 28: Szymon Kozioł #11
Start Lublin – Kangoo Basket Gorzów Wlkp. 74 : 52 STATYSTYKI Eval 21 : Radosław Prucia #10
1 GTK Gliwice 6 pkt.
2 MBA Warszawa 5 pkt.
3 Start Lublin 4 pkt.
4 Kangu Basket Gorzów Wlkp 3 pkt.
Grupa B | Gdynia
GAK Gdynia – HydroTruck Radom 84 : 49 STATYSTYKI Eval 18: Maksymilian Chojnacki #14
Korona Kraków – MKKS Rybnik 59 : 66 STATYSTYKI Eval 26: Nataniel Marcol #5
HydroTruck Radom – MKKS Rybnik 57 : 70 STATYSTYKI Eval 20: Filip Gajos #11
GAK Gdynia – Korona Kraków 86 : 65 STATYSTYKI Eval 27: Jakub Roszak #4
Korona Kraków – HydroTruck Radom 84 : 92 STATYSTYKI Eval 20: Wiktor Kępka #5
MKKS Rybnik – GAK Gdynia 37 : 95 STATYSTYKI Eval 26: Mikołaj Mataczyński #34
1 Energa GAK Gdynia 6 pkt.
2 MKKS Rybnik 5 pkt.
3 Korona Kraków 4 pkt.
4 Hydrotrack Radom 3 pkt
Grupa C | Kielce
AK Komorów – UJK Kielce 104 : 81 STATYSTYKI Eval 38: Tomasz Bodzan #7
ŁKS Łódź – Górnik Wałbrzych 112 : 74 STATYSTYKI Eval 32: Wojciech Błoch #9
UJK Kielce – Górnik Wałbrzych 80 : 101 STATYSTYKI Eval 29: Jakub Jurkowski #11
AK Komorów – ŁKS Łódź 84 : 68 STATYSTYKI Eval 25: B. Trzybiński #11 i P. Truszczyński #30
ŁKS Łódź – UJK Kielce 106 : 58 STATYSTYKI Eval 26: Jakub Karkocha #2
Górnik Wałbrzych – AK Komorów 56 : 90 STATYSTYKI Eval 39: Tomasz Bodzan #7
1 AK Komorów 6 pkt.
2 ŁKS Łódź 5 pkt.
3 Górnik Wałbrzych 4 pkt.
4 UJK Kielce 3 pkt.
Grupa D | Gdynia
DzikI Warszawa – Resovia Rzeszów 76 : 49 STATYSTYKI Eval: T. Gozdek #00, M. Niewęgłowski #21
Pyra AZS Poznań – Arka Gdynia 70 : 83 STATYSTYKI Eval 16: Maciej Chimiak #14
Resovia Rzeszów – Arka Gdynia 50 : 83 STATYSTYKI Eval 26: Kacper Zarzycki #50
Dziki Warszawa – Pyra AZS Poznań 59 : 84 STATYSTYKI Eval 30: Alan Chojnacki #13 (r.2010)
Pyra AZS Poznań – Resovia Rzeszów 59 : 84 STATYSTYKI Eval 30: Alan Chojnacki #13
Arka Gdynia – Dziki Warszawa 56 : 49 STATYSTYKI Eval 18: Brajan Wysiecki #22 (r.2010)
1 Arka Gdynia 6 pkt.
2 Pyra AZS Poznań 5 pkt.
3 Dziki warszawa 4 pkt.
4 Resovia Rzeszów 3 pkt.
Grupa E | Katowice
AK Młode Żubry Białystok – Szkoła Gortata Gdańsk 70 : 68 STATYSTYKI Eval 28: Dawid Kotyński #12
UKS SP 27 Katowice – Enea Basket Poznań 58 : 71 STATYSTYKI Eval 19: Marcel Becelewski #11
Szkoła Gortata Gdańsk – Enea Basket Poznań 77 : 85 STATYSTYKI Eval 23: Paweł Raszke #13
Młode Żubry Białystok – UKS SP 27 Katowice 72 : 82 po dgr. STATYSTYKI Eval 28: Bartosz Folga #32
Enea Basket Poznań – AK Młode Żubry Białystok STATYSTYKI Eval 19: Paweł Raszke #13
UKS SP 27 Katowice – Szkoła Gortata Gdańsk 83 : 64 STATYSTYKI Eval 22: Oliwier Jabrzyk #12
1 Enea Basket Poznań 6 pkt.
2 UKS SP 27 Katowice 5 pkt.
3 AKMŻ Białystok 4 pkt.
4 Sportowa Politechnika Gdańsk 3 pkt.
Grupa F | Stargard
Zastal Zielona Góra – Twarde Pierniki Toruń 90: 81 STATYSTYKI Eval
Legia Warszawa – Spójnia Stargard 79 : 83 STATYSTYKI Eval 23: B. Góralski #10 i M. Hensler #23 VIDEO
Legia Warszawa – Zastal Zielona Góra 79 : 75 STATYSTYKI Eval 27: Tytus Antoniuk #8
Spójnia Stargard – Twarde Pierniki Toruń 108 : 63 STATYSTYKI Eval 26: Marcel Ziemięcki #35
Twarde Pierniki Toruń – Legia Warszawa 68 : 88 STATYSTYKI Eval 34: Patryk Redłowski #17
Zastal Zielona Góra – Spójnia Stargard 72 : 90 STATYSTYKI Eval 24: B. Góralski #10 i Hensler #23
1 Spójnia Stargard 6 pkt.
2 Legia Warszawa 5 pkt.
3 Zastal Zielona Góra 4 pkt.
4 Twarde Pierniki Toruń 3 pkt.
.
Terminy centralne:
11-13.04.2025 Ćwierćfinały MP
2-4.05.2025 półfinały MP
21-25.05.2025 Finały MP








Brawo dla Katowic i Rybnika tuż po losowaniu zostali skreśleni a jednak się nie poddali
Ta sala Arki na Akademii Marynarki Wojennej fajna ale po trzech dniach w tej ciemni wyszliśmy jak z jaskini . Nie można grać takie turnieje przy tak fatalnym oświetleniu jak przy świeczkach
Brawo MKKS Rybnik. Cieszę się, że udało mi się przewidzieć tą małą niespodziankę.
Większość z nas typujących stawiało na awans z grupy B zespołów GAK-u i KORONY.
Pewnie typy te nie wynikały z wiedzy o drużynie z Krakowa a niewiedzy o drużynie z Rybnika.
Jeszcze raz gratulację dla rybniczan bo właśnie za to kochamy sport. Dobra robota panowie !!!
I to jest właśnie piękno sportu. Czekamy jeszcze na rozstrzygnięcia w grupie E. Tam jeszcze każdy może wyjść. Emocje do końca 🙂
Obem i Gałązka mają kontuzję? Bo bez nich Dziki nie awansują…
Tak, kontuzje niestety.
Czemu od razu atak na Legię? Doceńmy zwycięzcę. Po prostu Spójnia jest mocna i tyle. Jeśli dobrze pamiętam, to przy kwalifikacjach do CLJ mieli w grupie Oknoplast, więc pechowo.
Teraz grają na swoim terenie, a to też atut. Oglądałem wczorajszy mecz i widać było dwie różnice: Spójnia jest mocno zgrana (ale oni tym składem grają od wielu lat), a Legia na pewno jeszcze nie ma tej chemii. Druga sprawa to postawa na boisku – chłopcy ze Stargardu zostawili wczoraj serducho na parkiecie. Wygrali zbiórkę ze znacznie wyższą drużyną i za to należą im się brawa. Obu drużynom życzę powodzenia w dalszych meczach.
rzeczywiście – Legia bez walki . rozczarowali szczególnie dwaj zawodnicy SMSu . no chyba po nich należałoby się spodziewać dobrego przykładu. wzięcia odpowiedzialności w trudnych momentach itd. ale nie – no to czego ich tam w tej super szkole uczą – li wyłącznie przygotowują do kursu sedziowskiego ? 🙂
Nie jestem pewny, rozważam ogólnie, bez odniesienia do nazwisk.
Zawodnicy z SMS to bardzo dobrzy koszykarze, jedni z najlepszych w kraju (wiem, są głosy, że tak nie jest, ale przyjmuję, że są). Teoretycznie powinni być wzmocnieniem swoich klubów macierzystych. Ale:
– niemal cały sezon trenują i grają poza klubem (z innymi trenerami, w innym systemie, z innymi wymaganiami, z innymi kolegami),
– do klubów zostają wrzuceni na etapie rozgrywek centralnych (bez zgrania, z małą liczbą wspólnych treningów, bez zbudowanej hierarchii, etc.).
Czy w takich warunkach można realnie wymagać od nich, że będą głównymi motorniczymi w swoich drużynach? Nawet jeśli są bardzo dobrymi koszykarzami, to może być im trudno pokazać pełnię możliwości.
Do Tata Dzika, jeden z graczy SMS zagrał w mojej ocenie na dobrym poziomie 16 zbiórek , wysoka skuteczność rzutowa, to całkiem przyzwoity występ.
Widzę jakiś żal do graczy SMS ale to gra drużynowa – gra drużyna, wygrywa drużyna i przegrywa drużyna.
Więcej obiektywizmu i trochę luzu
Pzdr
Moim zdaniem w grupie F Spójnia jest czarnym koniem. Stawiam na ich awans. Że też ze wszystkich drużyn z czwartego koszyka najmocniejsza trafiła do jednej z dwóch najmocniejszych grup
Nie nazywał bym ich czarnym koniem. Są mocniejsi od Zastalu, więc awansują bez problemu.
Może racja, że z czarnym koniem przesadziłem, ale niebezpiecznie być pewnym czegokolwiek w sporcie i rozdzielać awansy do przodu.
Grupa A
W tej grupie raczej bez niespodzianek, GTK bezdyskusyjny faworyt, a drugie miejsce rezerwuję dla MBA MOS.
Grupa B
Pewny awans daję GAK, a o drugi bilet do półfinału powalczy Kraków z Radomiem – obu drużynom kibicuję, ale postawię lokalnie – Radom
Grupa C
Sytuacja podobna do grupy A – jeśli Komorów nie zajmie pierwszego miejsca, będę zdziwiony. Miejsce drugie trudniej mi wytypować, ale postawię na ŁKS.
Grupa D
Bardzo wyrównana grupa, z co najmniej trzema mocnymi ekipami (Resovii nie znam, więc ma szansę być czarnym koniem). Muszę postawić na Dziki, choć wcale pewny nie jestem (w ogóle awansu, nie mówiąc o pierwszym miejscu), a drugiej awansującej drużyny nie jestem w stanie wytypować, strzelam – … (gospodarze).
Grupa E
Żubry są w gazie, powinny dać radę. W końcu powinna też zaskoczyć Enea.
Grupa F
Legia to jest potęga, awansuje. Obok Legii… Zastal.
—
Tyle zabawy. Wszystkim życzę udanych meczów i oby obyło się bez kontuzji.
A
GTK
MBA
B
GAK
KORONA
C
KOMORÓW
ŁKS
D
DZIKI
PYRA
E
ŻUBRY
ENEA
F
LEGIA
SPÓJNIA
Bardzo nierówne grupy, szkoda, że niektóre zespoły będą musiały odpaść tak szybko…
Która waszym zdaniem najtrudniejsza?
Wg mnie ciekawie będzie w grupach d,e,f .
W pozostałych zdziwiłbym się gdyby nie wyszły drużyny z miejsc 1 i 2.
Zgadzam się, szczególnie E i F bardzo równe i mocne się wydają, zobaczymy jak wyjdzie w rzeczywistości
A ja pokuszę się o małą niespodziankę i stawiam, że z grup A,B i C przynajmniej jeden zespół z miejsc 1,2 nie przejdzie dalej.
Powodzenia dla wszystkich drużyn i gratuluję awansu do TOP 28 w kraju.
Takie typy:
A Gliwice
Lublin
B Gdynia
Kraków
C Komorów
łódź
D Warszawa
Gdynia
E Białystok
Poznań
F Warszawa
Stargard